آیین مسحیت

حضرت عیسی پسر مریم مقدس خود یکی از منجیان بشریت بوده ، بایستی گفت در دین یهود کسی نمیتواند وارد دین یهودیت شود و آنان چنین ادعا میکردند که پیامبر یا منجی موعود بایستی باید از خودما و برای دین خودمان باشد و سایر انسانها موجوداتی هستند که برای ما کار میکنند و باید در خدمت ما باشند ، اما حضرت عیسی این سنت یهودیان را در هم شکست و آنان را با این واقعیت روبرو کرد که سایر انسانها هم برادران و خواهران شما هستند و تمامی انسانها بندگان خدای یگانه هستند وبایستی با آنان نیز به مثل قوم خودتان مهربان باشید و با آنان نیز مدارا کنید و میتوانید با آنان بر سر یک سفره غذا بخورید .

متاسفانه قوم یهود با این ایده اولوژی مخالفت کردند و به هیچ وجه قبول نکردند که سایر انسانها هم حقوقی برابر با یهودیان دارند برای همین امر هم هر کس که یهودی بود را پذیرفتند و در غیر اینصورت انسانهایی که یهودی نیستند یا برده ما هستند و یا در آینده برده ما خواهند بود حتی برادران آنان یعنی فرزندان نسل برادر حضرت اسحاق ، حضرت اسماعیل .

جناب حضرت عیسی مخالف این طرز تفکر بود و بشدت با برده داری و به خدمت گرفتن غیر یهودیان مخالف بود و این عمل را غیر از تعالیم پیامبران گذشته همچون حضرت موسی ، حضرت داوود ، حضرت سلیمان ، حضرت ابراهیم و حضرت نوح و یا حتی قبل تر از آن نیز میدانست و در صدد ایجاد یک جامعه الهی محور بود که همه ی مردم جهان در آن شریک بوده و خدایی غیر از خدای یگانه در آن پرستش نشه یعنی ایجاد بهشتی بر روی زمین .

همانطور که گفته شد این عمل غیر از خواسته یهودیان بود تا جایی که یهودیان رومیان را شوراندن تا حضرت عیسی را به کفر نسبت داده و حکم به اعدام آن بدهند .

حضرت عیسی از این واقعه و بد عهدی قوم یهود آگاه بود که هیچگاه نخواهند گذاشت که این طرز تفکر پیاده سازی شود و با اینکه خود حضرت عیسی منجی یهود و عالم بشریت بود به واسطه ظهور پیامبر آخر الزمان و منجی آخر الزمان بدل شد و خود را از منتظران آن منجی آخر الزمان میداند تا بواسطه او جهان پر از عدل و داد گردد همچنین اعلام میدارد که من از میان شما میروم تا به همراه او (منجی آخر الزمان) بیاییم و این حال را میتوان از تمام سخنانی که در باره ی منجی آخرالزمان زده مشاهده کرد.

حتی ایشان از حالات آمدن خودشان در انجیل متا چنین میگوید:

” شما نمي‏توانيد زمان و موقع آمدن مرا بدانيد؛ زيرا اين فقط در يد قدرت خداست. هيچ بشري از آن لحظه «زمان ظهور» آگاهي ندارد، حتي فرشتگان. تنها خدا آگاه است ” ( متی باب 24 آیه 34 تا 36)

منجی در آیین مسحیت

طبق تحقیق مستر هاکس آمریکایی در انجیل 80 مرتبه از کلمه پسر انسان نام برده شده که تنها 30 مرتبه آن را میتوان به حضرت عیسی نسبت داد و الباقی مطمئناً از فردی دیگری سخن میگوید و این ادله کاملا منطقی میباشد که حضرت عیسی مبشر وقایع آخر زمان میباشد و ظهور خودشان را به علت ظهور پسر انسانی میداند که در آینده می آید و هر گاه او بیاید حضرت عیسی ظهور خواهد کرد . همانطور که چنین گفته شده :

” فوراً بعد از مصیبت آن ایام، آفتاب تاریك گردد و ماه نور خود را ندهد و ستارگان از آسمان فرو ریزند، و قوّت‌های افلاك متزلزل گردد. آنگاه علامت پسر انسان در آسمان پدید گردد، ‌و در آن وقت جمیع طوایف زمین سینه‌زنی كنند و پسر انسان را ببینند كه بر ابرهای آسمان با قوّت و جلال عظیم می‌آید…

پس از درخت انجیر مثلش را فرا گیرید كه چون شاخه‌اش نازك شده برگ‌ها می‌آورد می‌فهمید كه تابستان نزدیك است. همچنین شما نیز چون این همه را ببینید بفهمید كه نزدیك ـ بلكه بر در ـ است. هر آینه به شما می‌گویم تا این همه واقع نشود این طایفه نخواهد گذشت “(انجیل متی باب 24 آیات 29 تا 34)

35275_324 copy

حضرت عیسی در این بخش درباره کیفیت پسر انسان و اتفاقات آن دوره سخن بمیان آورده یکی از نشانه های آن را سینه زنی و عزا داری جمعی از مردم میداند و این حادثه نه در زمان حضرت عیسی و نه برای پیامبران ما قبل آن بوده و تنها این سینه زنی و عزا داری را برای یکی از ائمه دین اسلام به نام امام حسین (ع) میتوانیم مشاهده کنیم پس پسر انسان بایستی متعلق به آن مردم باشد و نه از قبایل یهود .

ایشان چنین میگویند در آیه 34 از همین باب که تا ایشان نیایند من نمی آیم و یا به تعبیر خودشان : ” تا این همه واقع نشود این طایفه نخواهد گذشت ” و با این حرف آمدن خودشان را مستلزم آمدن پسر انسان میدانند.

حضرت عیسی ظهور منجی آخر الزمان را به ایام نبوت حضرت نوح نسبت میدهند به این معنی که از وقت به عهده گرفتن این ماموریت تا وقت ظهور ایشان مدت زمانی طول خواهد کشید که بی شباهت به طول پیامبری حضرت نوح که حدود هزار سال بود نیست به این شکل که حضرت عیسی در انجیل متی چنین میفرمایند :

” لیکن چنانکه ایام نوح بود ، ظهور پسر انسان نیز چنین خواهد بود ” (انجیل متی باب 24 آیه 37)

همچنین آنحضرت هشدار هایی را برای ظهور منجی می دهند . بدین شکل که وقت آمدن ایشان مشخص نیست و بایستی همیشه آماده ی ظهور منجی باشیم از این سبب که این ظهور به یک باره صورت خواهد پذیرفت.

” پس شما نیز مستعد باشید زیرا در ساعتی که گمان نمی برید پسر انسان می آید ” ( انجیل لوقا باب 12 آیه 40)

و تکمیل شده ی این متن را میتوان بدین شکل گفت :

” ولی از آن روز و ساعت، غیر از پدر، هیچ کس اطلاع ندارد، نه فرشتگان در آسمان و نه پسر (منظور حضرت عیسی پسر مریم) هم.پس بیدار شده و دعا کنید، زیرا نمی دانید آن وقت کی می شود در شام یا نصف شب یا بانگ خروس یا صبح. مبادا ناگهان آمده، شما را خفته یابد اما آنچه به شما میگویم ، به همه میگویم ، بیدار باشید ” ( انجیل مرقس باب 13 آیات 32 تا 37)

و دیگر مطالبی که درباره منجی گفته شده چنین است :

” و بدو قدرت بخشیده است که داوری هم بکند، زیرا او پسر انسان است. از این تعجب نکنید، زیرا، ساعتی می آید که در آن، جمع کسانی که در قبورند، آواز او را خواهند شنید و بیرون خواهند آمد ” ( انجیل یوحنا باب 5 آیات 27 تا 29)

در سال 1837 در لندن انجیلی به چاپ رسید که در آن از کلممه فارقالیط استفاده شده ، لازم به ذکر است فارقالیط به معنی ستوده شده میباشد و هم معنی Ma’ad ma’ad در عبری و پریکلیتوس در مصری و کلمه محمد در عربی میباشد.

” من این سخن ها را به شما گفته ام وقتی که با شما بودم، امّا آن «فارقلیط» که پدر او را به اسم من خواهد فرستاد، به شما هر چیزی خواهد آموخت و هر چیز که من به شما گفته ام به یاد شما خواهد آورد ” (انجیل یوحنا ابواب 14و15و 17)

” چون آن فارقلیط که من از جانب پدر به شما خواهم فرستاد، روح راستی که از طرف پدر می آید او درباره من شهادت خواهد داد ” ( انجیل یوحنا باب 15 آیه 26)

” راست می گویم که برای شما مفید است که من بروم. اگر من نروم آن فارقلیط نزد شما نخواهد آمد؛ امّا اگر بروم او را نزد شما خواهم فرستاد و او چون بیاید، جهانیان را به گناه و صدق و انصاف ملزم خواهد ساخت: به گناه، زیرا که بر من ایمان نمی آورند، به صدق زیرا که نزد پدر خود می روم، و شما مرا دیگر نمی بینید، به انصاف زیرا که بر رییس این جهان حکم جاری شده است. چیزهای بسیار دارم که به شما بگویم؛ امّا حالا نمی توانید تحمّل کنید؛ امّا وقتی او بیاید او شما را به تمامی راستی ارشاد خواهد داد؛ زیرا که او از پیش خود سخن نخواهد گفت، بلکه هر آنچه می شنوند خواهد گفت. و شما را از آینده خبر خواهد داد و مرا تمجید خواهد نمود؛ زیرا که او آنچه از آن من است خواهد یافت و شما را خبر خواهد داد. هرچه از آنِ پدر است از من است. از این جهت گفتم که آنچه از آن من است می گیرد و به شما خبر می دهد ” (انجیل یوحنا باب 16 آیات 7 تا 15)

لازم به تذکر است در این بخش در انجیل هایی که جدیدن چاپ شده به جای کلمه فارقالیط از کلمه تسلی دهنده استفاده میکنند که آن هم که یکی از معانی اسم محمد است با اینکه بزرگ ترین اشتباه این است که ما در کتابت به جای اسم از معانی آن استفاده کنیم.

محمد به معنی ستایش شده میباشد ، ستوده ای که خدای یگانه به همراه سایر پیامبران او را ستایش کرده اند ، اثبات اینکه آیا پیامبر اسلام همان پیامبر یاد شده در کتب ما قبل است یا خیر کار سختی نیست و نیاز به وقت خیلی زیادی ندارد

از آنجا که نام محمد در تورات آمده و همچنین حتی اگر این نام رو هم تغییر داده باشند یعنی اگر از معانی آن هم استفاده کرده باشند باز ، هم در تورات و هم در سایر کتب ماقبل قابل مشاهده هست ، همچنین اینکه منجی از نسل ایشان است به تفصیل آمده که به آن خواهیم پرداخت.